Sıkça Sorduğunuz Sorular

Sıvı ilaçlama pulverizatör denilen ilaçlama motoru ile yapılan buharlama sistemidir. Sıvı ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu, bit, güve, pire, tahta kurdu, akrep vb gibi haşere türleri üzerinde kullanılır. Sıvı ilaçlama kendi içerisinde kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak ikiye ayrılır. Kokulu ilaçlamada mekanınızı belirli bir süre kapalı tutmanız gerekmektedir. Sıvı kokusuz ilaçlamada ise alanınızı kapalı tutmanıza gerek yoktur.

Jel ilaçlama kokusuz ilaçlama türüdür. Jel ilaç uygulamasında mekanı terk etmeye gerek yoktur. İlaçlama öncesi hazırlık veya temizlik yapılmasına gerek yoktur. Jel ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği gibi haşereler üzerinde etkilidir.

Sıvı ilaçlama öncesinde: açıkta ilaç ile temas edecek gıda ürünü bırakılmaması gerektir. Mutfakta kullandığınız eşyalarınızı ilaç uygulamasının olmadığı başka bir yere kaldırınız. İlaçlama öncesi mekanınızdaki tüm pencereleri kapatınız.

Jel ilaçlama öncesi herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.

Sıvı ilaçlama yapılan mekanın kapalı tutulduktan sonra iyice havalandırılması gerekir. Mekan iyice havalandırıldıktan sonra alan kullanılmalıdır. İlaçlama sonrası gözle görünür alanlarda temizlik yapılmalı görünmeyen alanlardaki temizlik ise birkaç gün sonra yapılmalıdır. Bu işlemin amacı ilacın kalıcılığını sağlamaktır. Halılarınızın ve koltuk yüzeylerinizi siliniz. Nevresim takımlarınızı değiştiriniz. Açıkta gıda bulundurduysanız atınız.

Jel ilaçlama sonrası temizlik yapılmasına gerek yoktur. Jel ilacın sürüldüğü belirgin alanları temizlemeyiniz, silmeyiniz.

Evinizde beslediğiniz hayvanınızı sıvı kokulu ilaçlama sırasında dışarı çıkarmalısınız. Evinizi iyice havalandırdıktan ve yukarıda belirtilen temizlik kuralları yerine getirildikten sonra mekanınıza tekrar getirebilirsiniz. Eğer jel ilaçlama yapıldıysa mekanı terk etmeye gerek yoktur.

Yapılan sıvı kokulu ilaç uygulamasının çiçekler ve bitkiler üzerinde hiçbir zararı yoktur yararı vardır.

İlaçlama sonrası evinize yapılan ilaç uygulaması ile ilgili servis raporumuz verilecektir. Verilen bu servis raporunda hangi ilaçların kullanıldığı, ne tür uygulama yapıldığına dair bilgiler yer almaktadır.

İlaçlama sonrası tek tük böcekler görebilirsiniz. Bu nedenle yukarıda belirtilen temizlik kurallarına uyulması gereklidir. Bu haşerelerde kısa süre içinde ilacın etkisi ile ortadan yok olacaklardır.

Servis zamanıyla ilgili olarak yapmak istediğiniz değişikliği istediğiniz zaman şirketimize bildirerek yapabilirsiniz.

× Whatsapp İle İletişime geç