blank

Örümcek, zehirsiz ve zehirli birçok türü bulunan ve ayrıca dünyanın her yerinde görülen bir canlıdır. Örümceğin yüzlerce türü yaşamaktadır. Bazı örümcek türlerinin çok etkili zehirleri vardır. Hatta örümcek ısırması sonucunda bir insanı birkaç dakika içerisinde öldürebilecek kadar etkili zehre sahip örümcek türleri vardır. Özellikle sıcak havaları sevmesi nedeniyle sıcak havalarda daha çok aktif olan örümceklerin boyları 2–3 cm kadardır. Fakat 10–15 cm boyunda olan türleri de vardır.

Örümceklerin boyları yaşam alanlarına ve türlerine göre değişmektedir. Toplam 8 tane ayağı olan örümceklerin baş kısımlarında ‘’his bacağı’’ adında 1 tane daha bacakları vardır. Örümcek bu his bacağını aynı zamanda çiftleşme organı olarakta kullanır.

Örümcekler beslenmelerini hazırladıkları ağlarına takılan küçük böcek türleri ile sağlarlar. Örümcek ağına yakalanan, canlıları ısırır ve zehrini avının içine akıtarak etkisiz hale getirir. Zehrin etkisi ile parçalara ayrılan avını yiyerek beslenmelerini sağlarlar. Örümceklerin ayak uçlarında vantuzları vardır, bu vantuzlar sayesinde düz duvarlara bile rahatlıkla tırmanabilirler. Örümcek zehri, örümceğin türlerine ve yaşam alanlarına göre değişen etkilere sahiptir. Bazı örümcek türlerinin zehri çok etkilidir.

Örümceklerin en önemli özellikleri, ağ örme özelliğidir. Örümcekler ağlarını insanların ulaşamayacakları yerlere örerler. Örümcek ağının yapışkan özelliği bulunur. Küçük canlılar bu örümcek ağlarına yapışarak örümceklere yem olurlar. Yaşam alanlarınızda normalden daha büyük bir örümcek görürseniz, kesinlikle el ile temas edilmeden hemen bir böcek ilaçlama şirketinden örümcek ilaçlama talebinde bulunmalısınız. Avlanabileceği bölgeyi dikkatle seçen örümcekler, karın kısımlarında bulunan ağ keseleri ile ağlarını örerler.

Yumurtlama yöntemi ile üreyen örümcekler, her üremelerinde ortalama 400 kadar yumurta yaparlar. Diğer ilaçlamalarda olduğu gibi örümcek ilaçlaması profesyonellik gerektiren bir iş olup, bireysel olarak yapılması çok tehlikelidir. Örümcek ilaçlaması yaptırmak için, böcek ilaçlama şirketlerinden destek alabilirsiniz. Örümcek ilaçlaması yaptıracağınız ilaçlama şirketinin profesyonel ve sağlık bakanlığı onaylı, yasal bir ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir. Aktek ilaçlama şirketi olarak sizlere yasal ve etkili ilaçlarımız ile örümcek ilaçlama hizmetini günün her saati sunmaktayız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Whatsapp İle İletişime geç