blank

Tesbih böceği türüne göre 1-2 mm ile 3cm arası boya sahip bir böcektir. Tespih böceği, dışarıdan gelebilecek bir tehlike hissettiğinde hemen yuvarlak biçimde bedenini kıvrık hale getirir. Bu sebepten adına tespih böceği denir. Tespih böceğinin vücut yapısı bölmeler halinde olup, baş kısmında antenleri vardır. Genellikle gri renkte olan tespih böceklerinin kahverengi ve siyah renkleri de vardır. Tespih böcekleri, yaşam alanlarına göre ve beslenme şartlarına göre farklı boylarda olan türleri mevcuttur. Tespih böcekleri özellikle nemli yerlerde, saksı çiçeklerinin diplerinde, ekili topraklarda, lavabo giderlerinin dibinde görülür. Beslenmelerini otçul yollardan sağlayan tespih böcekleri, insanları ve diğer canlıları ısırmazlar. Ev içlerinde tespih böcekleri açıkta kalan yiyecekler üzerinde gezerek salya ve dışkılarını bırakmak sureti ile insanlara hastalık bulaştırabilirler. Tespih böceğinden kurtulmak için ilaçlama şirketlerine tespih böceği ilaçlaması yaptırmak gereklidir. Aktek ilaçlama şirketi olarak en ekonomik fiyatlara, garantili ilaçlama hizmeti ile tespih böceği ilaçlama hizmetini günün her saati sunmaktadır.

Tespih Böceği ilaçlama

Tespih böceği ilaçlaması için Aktek ilaçlama firmamızdan yardım alınız. Böcek ilaçlama dikkat edilmesi gerekn bir uygulamadır. Böcek ilaçlama, haşere ilaçlama ve kemirgen ilaçlama uygulamalrında kullanılan ilaçlar ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmış ilaçlar olmalıdır. Hangi haşere için hangi ilaç kullanılacağı iyi tespit edilmeli, uygun miktarlarda ilaçlar kullanılmalıdır. Yanlış kullanılan ilaçlar, çevre ve insan sağlığını tehlikeye sokar. Ayrıca izinsin uygulanan ilaçlama suç teşkil eder. Böcek ilaçlama uygulamalarında kullanılan ilaçlar, sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olmalıdır. Aktek ilaçlama şirketimiz sağlık bakanlığı onaylı bir şirket olup, kullandığımız ilaçlar ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır.

Tespih Böceği Görselleri

Tesbih böceği Hakkında Merak Ettikleriniz?

Tespihböceği, sıcak, nemli alan ve topraklar üzerinde yaşamayı sever. Buralarda bulunan organizmalarla, beslenme sağlarlar. Tesbih böceği, ev içine geldiğinde yerleşeceği yer banyo ve mutfak gibi nemli alanlardır. Buralarda, lavabo etrafı, su borusu etrafı gibi yerlerde gezerler.

Tespih böceği, beslenmek için bitkileri kemirir ve yer. Bahçe, saksı, tarla bitkilerinin topraklarına yerleşerek zarar verir. Tesbih böceği, insanı ısırmaz. Bitkilerle beslenirken, salya, dışkı ve yumurtalarını bırakır. İyi temizlenmeyen gıdalar yenirse insanlara hastalık bulaşabilir.

Tespih böceği ilaçlaması, ilaçlama yapan kurumlara yaptırılmalıdır. Kendiniz alıp uygulayacağınız ilaçlar, çevrenize zarar verebilir. Hangi böcek için hangi ilaçlar kullanılması gerektiği iyi bilinmelidir. Bilinçsizce yapılan ilaçlamalar insan sağlığına zarar vererek, böceğin direncini de artırabilir. Tespih böceği ilaçlaması sıvı ilaçlarla yapılmalıdır.

Tespih böceği, açıkta bulunan gıdalar üzerinde gezerek buraya artıklarını bırakır. İyi yıkanmadan tüketilen gıdalar, insanlar tarafından tüketilirse hastalıklara neden olur. Tespih böceğinden kurtulmanın en çabuk ve hızlı yolu ilaçlama yaptırmaktır.

Tespih böceği mücadelesi ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. Tespih böceği ilaçlama sıvı ilaçlarla yapılmalıdır. Tespih böceğinin en çok olduğu bölge tespit edilmeli, uygun miktarlarda ilaçlar kullanılmalıdır. Dışardan alıp uygulayacağınız ilaçlar yetersiz olursa böceğin direncini artırır, ölmesi zorlaşır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Whatsapp İle İletişime geç