blank


Hamam böceği
 omurgasız hayvanlar grubunda incelenen, antenli bir böcektir. Hamam böceklerinin altı tane ayakları vardır ve çok hızlı koşabilirler. Bir gecede bir yaklaşık 5 km kadar yol alabilirler. Geceleri daha aktif olan hamam böceği, gündüzleri ise pek görülmez. 

Hamam böcekleri en pis haşereler arasında yer alır. Işığa karşı duyarlı olduğundan gündüzleri pek orda görülmezler. Fakat geceleri ışıklar söndüğü anda yüzlerce olarak alana yayılırlar. Her türlü madde ile beslenmesini sağlayabilen hamam böcekleri, canlıların kanını emerek beslenmez. Evlerin ilk olarak mutfak ve banyo gibi alanlarına yerleşen hamam böceği, mutfak ve kile gibi yerlerde bulunan gıda ürünlerinin üzerinde gezerek hem beslenmesini sağlar hem de ürünün üzerine bıraktıkları mikroplar ile insanların hastalanmalarına neden olur. Hamam böceğinden insanlara bulaşan bazı hastalıklar; Antrax, grip, verem, bağırsak hastalıkları, astım, bronşit ve çeşitli parazit hastalıkları bunlardan bazılarıdır.

Hamam böceği oldukça güçlü bünye yapısına sahiptir. Kolay kolay ölmez. Açlığa ve susuzluğa uzun süre dayanabilen hamamböceği 1 ay boyunca açlığa, 1 hafta boyuncada susuzluğa dayanabilir. Yıl içerisinde birkaç defa kabuk değiştiren hamam böcekleri bu şekilde gençleşme sağlar. Binlerce türü bulunan hamam böceği türleri arasında en çok bilinenleri; Kara fatma, Kakalak, Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği, Oryantal hamam böceği, kalorifer böceği en çok bilinen türleridir. 

Hamam böceği, böcek türleri arasında en hızlı çoğalan ve en çok yumurta bırakan canlılardır. Yılda birkaç kez üreme sağlayan hamam böceklerinin her yumurtlamasında binlerce yumurta bırakır. Hamam böceği yumurtaları 8 saat içerisinde olgunlaşır ve insanlara zarar vermeye başlarlar.

Hamam böceklerinden kurtulmak için eczane ve marketlerden alınan ilaçlar çözüm değildir. Hamam böceğinden kurtulmak için mutlaka ilaçlama şirketlerine hamam böceği ilaçlaması yaptırmalısınız. Hamam böceği ile mücadele edilmemesi durumunda çok hızlı üreyen hamam böcekleri kısa sürede çoğalarak baş edilemeyecek bir hal alırlar. Bir ev içerisinde geceleyin görülen bir hamam böceği aslında o ortamda binlerce hamam böceği olduğunun işaretidir.

Hamam böceği ilaçlama konusunda deneyimli ve sağlık bakanlığı onaylı Aktek ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Hamam böceği ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında günün her saati 7/24 hizmet veren Aktek ilaçlanma şirketimiz kullandığı etkili ilaçlar ve uzman ekibi ile sizlerin hamam böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Whatsapp İle İletişime geç